You are currently viewing X Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze

X Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze

  • Post author:
  • Post category:Aktualności

W niedzielne przedpołudnie, 30 czerwca o godz. 10:00 na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krasnymstawie zostały przeprowadzone X Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. Udział w zawodach wzięło 10 jednostek z powiatu krasnostawskiego, które wcześniej zwyciężyły w zawodach szczebla gminnego – OSP Tarnogóra, OSP Poperczyn, OSP Piaski Szlacheckie, OSP Płonka, OSP Siennica Różana, OSP Bończa, OSP Siedliska, OSP Krzywe, OSP Małochwiej Duży oraz OSP Zastawie.

Standardowo zawody rozpoczęto od sztafety, w której zajęliśmy II miejsce z bardzo przyzwoitym wynikiem 61,09. W sztafecie miejsce I zajęła jednostka z Krzywego, natomiast miejsce III zajęła jednostka z Siennicy Różanej. Pozostałe miejsca są dostępne na stronie KP PSP Krasnystaw, w Protokole końcowym sędziego głównego Zawodów Sportowo-Pożarniczych.

Po starcie wszystkich jednostek w sztafecie, przyszedł czas na ćwiczenie bojowe. Według wstępnych informacji, ćwiczenie zakończyliśmy z wynikiem 41,00, natomiast po zakończeniu całego ćwiczenia sędziowie zdecydowali o nadaniu nam 5 punktów karnych. Ostatecznym wynikiem było więc 46,00, co przełożyło się na znaczny spadek w rankingu. Nie zgadzaliśmy się z taką decyzją, dlatego skorzystaliśmy z przysługującego nam prawa do zgłoszenia protestu. Mieliśmy bowiem zastrzeżenia m.in. do rzetelności pomiaru czasu. Protest został jednak rozpatrzony negatywnie, co uplasowało nas w klasyfikacji ogólnej na V miejscu.

Gratulujemy drużynie zwycięskiej – OSP Piaski Szlacheckie, a także drużynom OSP Małochwiej Duży oraz OSP Bończa za zajęcie II i III miejsca. Dziękujemy wszystkim za sportową rywalizację i gratulujemy również pozostałym jednostkom – wszakże już samo zakwalifikowanie do udziału w zawodach szczebla powiatowego jest wyróżnieniem dla jednostki.