You are currently viewing Bezpieczne ferie 2020

Bezpieczne ferie 2020

  • Post author:
  • Post category:Prewencja

W minioną środę (11 grudnia) druhowie z naszej jednostki odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Tarnogórze oraz grupę przedszkolną. Celem wizyty była krótka pogadanka prewencyjna na temat bezpiecznego spędzania czasu podczas ferii zimowych, które dzieci rozpoczną już za około miesiąc.

W trakcie prelekcji wspólnie przypomnieliśmy podstawowe zasady poruszania się jako piesi w ruchu drogowym, zasady bezpiecznej zabawy na dworze, a także omówiliśmy podstawowe informacje na temat wzywania pomocy w razie wypadku.

Na zakończenie wszyscy uczniowie, przedszkolaki oraz nauczyciele otrzymali opaski odblaskowe, które – miejmy nadzieję – będą nosić poruszając się na zewnątrz po zmroku.

Prelekcja została przeprowadzona z użyciem sprzętu multimedialnego pozyskanego przez nas w tym roku dzięki rządowemu programowi „5000+ dla OSP”. Przypomnijmy, że tegoroczna nowelizacja Ustawy o ochronie przeciwpożarowej rozszerzyła zakres działalności ochotniczych straży pożarnych m.in. o działalność oświatowo-kulturalną.

Zdjęcia: dh Mariusz Hajtuch, Małgorzata Jakubczak (SP Tarnogóra)
Tekst: dh Mateusz Wiatrzyk