You are currently viewing Zbiórka na renowację sztandaru

Zbiórka na renowację sztandaru

  • Post author:
  • Post category:Aktualności

Szanowni Państwo,

Nasza jednostka już od 120 lat swojej działalności nieprzerwanie pozostaje na straży bezpieczeństwa mieszkańców Tarnogóry i okolicznych miejscowości, cały czas będąc gotową do ratowania życia ludzkiego i zagrożonego mienia poprzez swoją ochotniczą służbę.

Dumą dla nas jest 117-letni już sztandar, który ze względu na swój wiek wymaga jednak odpowiedniej konserwacji, aby móc pozostać w swojej świetności przez kolejne lata. Sztandar ten, podobnie jak cała jednostka, ma bardzo piękną historię. W tragicznych dla Polski czasach był ukrywany przed niemieckim okupantem w prywatnych zabudowaniach ówczesnego prezesa naszej jednostki.

Naszym pragnieniem jest zachowanie tego sztandaru jako żywej pamiątki działalności dla przyszłych pokoleń. W związku z tym zleciliśmy jego renowację, która została wyceniona na kwotę 5000 złotych. Taka suma stanowi dla nas obecnie znaczny wydatek, dlatego zwracamy się do wszystkich Państwa o wsparcie tego celu.

Osoby, które zechcą przekazać swoją cegiełkę prosimy o przekazanie darowizny bezpośrednio na nasz rachunek bankowy w Banku Spółdzielczym w Izbicy (IBS Bank): 44 9610 0002 2001 0000 1472 0001 z tytułem „Na renowację sztandaru”.

Dziękujemy serdecznie za każde wsparcie i liczymy bardzo na Państwa pomoc. Dziękujemy również wszystkim darczyńcom, którzy już wsparli naszą zbiórkę.

Z wyrazami szacunku,
Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Tarnogórze